Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 6715207



*

nr 671 5207


WATERCOLOUR (F)

signed with monogram, M M S, 24 December, 1810, flowers, 21x18,


Monogramsignerad, M M S, 24 December, 1810, blomsterbukett, 21x18


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday December 6 2010
at 17:38:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/12 16:21:27 1      850 kr
6/12 16:30:22 2      350 kr
6/12 16:30:46 2      450 kr
6/12 16:31:07 2      550 kr
6/12 16:31:31 2      650 kr
6/12 16:31:53 2      750 kr
6/12 16:32:15 2      850 kr
6/12 16:32:33 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blomsterbukett m m s vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr